Ahoj kamarádi, přátelé,

 vznik této českobudějovické kapely se traduje někdy k únoru léta Páně 1995.

Zakládající členové:

Petr SEDLÁK, Vladimír MATĚJKA, Štefan HOLUBJÁK, Miroslav ŠAFÁŘ.

V tomto složení jsme hráli, kde se dalo. Od hotelových barů až po Švýcarský Curich.

Od Silvestra 95 se v kapele vystřídalo několik muzikantů. Odešel Petr Sedlák a na jeho místo přichází Julek Velký, který i zpívá. Kapelnictví se ujímá jeho blahorodí Vladimír Matějka. Zároveň přichází pátý člen kapely – mandolinista Miroslav Kubíček.

Tahle parta nahrává své první CD s názvem STOPA v AV servis Vyšší Brod Počet písní: 15 (13 vlastních)

Hosté:

  • Vojta ZÍCHA – dobro (2 skladby)
  • Jiří MACH – mandolina (2 skladby)

CD vyšlo poslední červnový pátek v roce 1997. Křtil ho Tomáš BOHM – kapelník skupiny Karolina. Rychle se umístilo v country Hitparádě a hrají-hráli jej snad všechna rádia v Čechách a dokonce i rádio Bratislava.

8.8.1998 odchází Míra KUBÍČEK a na jeho místo přichází na mandolinu zpívající a foukací harmoniku hrající Jiří PODHORA, který záhy dostává přezdívku Kapr.

V září 1999 odchází Míra ŠAFÁŘ a na jeho místo přichází na basovou kytaru zpívající Marcel VODÁK, který téměř okamžitě dostává přezdívku Rezervička. Ale to je na delší povídání, přijďte pobejt…

V průběhu roku 2000 nahrává druhé CD s názvem DLOUHEJ DEN… ve studiu Prodigi Sound v Českých Budějovicích. Počet písní: 14 (1 převzatá, ostatní více méně vlastní)

Rok 2005 přináší ale do kapely změny a starosti. Julek – Čulek se rozloučil s šumným Jihočeským krajem a vzaje s sebou ženu a syna, přestěhoval se zpět do rodného města na západě Čech. Takže Jsme nějakou dobu byli bez banja, zaskakovali banjisté z celých Budějek (tímto bych chtěl poděkovat Milanovi Husárikovi a Rosťovi Ledinských) ale teď už máme nového banjistu. Jmenuje se Petr Hlaváček alias Horník.

K další a možná poslední změně (alespoň doufáme) došlo v roce 2007. Všechno vlastně zavinili tři muži. Náš starý kamarád Buffalo Bill – ten to inicioval, Bolek Polívka, který zapůjčil farmu a Petr Novotný – člověk známý jako bavič. To bylo tak. Buffalo Bill domluvil s Bolkem Polívkou na jeho farmě v Olšanech vystoupení – takové ty westernové parády na koních, střílení, tanečky, lasování a podobně. Bolek domluvil s Petrem Novotným, aby tomu dal nějaký aranžmá. Dali hlavy dohromady a vzniknul pořad Když Buffalo Bill na farmě u Bolka Polívky byl.. jednotlivá vystoupení měla provázat nějaká country muzika „na živo“. POZOR, teď přijde to nedůležitější. Petr Novotný tak nějak nezávazně pronesl …:“ líbilo by se mi, kdyby tam byly housle. Housle se mi móóóc líbí…“ Takže jsme sehnali housláka (z pudu sebezáchovy jsme byli přísně pánská kapela). Takže od léta do konce roku 2007 stálý host a od 22.12.2007 se stává stálým šestým členem kapely Bohuslav Králíček – Rabbitek.

V roce 2009 nám poslal neschopenku kytarista Štefan Holubják a domácí ošetřování jeho paní mu tak vyhovuje, že se ještě nenechal uschopnit. Už ho skoro podezříváme, že začal žít střídmě ☺ Tento rok nám také přinesl změny – kapela zase hraje v 5 lidech, Štefan HOLUBJÁK prodělal závažné onemocnění a všichni stále věří že se vrátí mezi nás. Kluci z Patroly si při čekání užívají po svém. Hrajou po celé ČR a nejen tam což se v 5 lidech odrazila jejich větší mobilita…. prostě jedno auto zvládne vše.

V roce 2011 jsme si udělali radost a rozhodli se, že natočíme třetí CD. Takže v listopadu vzniklo cédéčko s názvem NA STOJÁKA v obsazení Vladimír MATĚJKA (kytara, zpěv), Marcel VODÁK (baskytara, zpěv), Jiří PODHORA (mandolina, zpěv a foukačka), Petr HLAVÁČEK (banjo, zpěv), Bohuslav KRÁLÍČEK (housle, zpěv). Nahráno bylo ve „studiu“ Dobrkov a ve známost vyšlo mezi lidem v roce 2012. Na CD je celkem 11 skladeb, jehož posláním má být „živá“ PATROLA.

Rok 2015 znamená největší změnu. Ale co já se budu snažit, ať hovoří Bohuslav KRÁLÍČEK: „Milí fanoušci Patroly, kamarádky a kamarádi, jak jste si již většinou všimli, po téměř osmiletém působení jsem ukončil svoje členství v Patrole. Donutil mě k tomu stále větší nedostatek času a také potřeba věnovat se naplno pouze jedné kapele. Nebylo to pro mě jednoduché rozhodnutí, s Patrolou jsem prožil krásná léta, poznal spoustu nových lidí, z některých z nich se stali dokonce mí přátelé, odehráli jsme spoustu krásných akcí, navštívili spoustu míst a zažili spoustu zážitků, na které budu vždy rád vzpomínat. Jsem moc rád, že místo po mě nezůstalo ani na chvíli prázdné, že mě v Patrole nahradila Míša HRABĚTOVÁ, skvělá houslistka, které tímto přeju, aby jí to v Patrole skvěle hrálo a bavilo tak jako mě a aby do této skvělé party zapadla, což už se myslím stalo. A co popřát Patrole? Skvělé publikum a fanoušky už máte, tak mi zbývá popřát mnoho pestrých akcí a hodně dobré muziky, ať vás to pořád baví jako doposud. No a vám, věrným fanouškům, posluchačům a všem kdo máte rádi country v podání Patroly přeju, abyste se na všech akcích bavili a dobíjeli si své „baterky“, protože nejen Redbull, ale i Patrola vám dává křídla.

Díky – Bohouš“

Poté, co po osmi letech LŠU housle letěly na almaru s vítězným pokřikem „Už nikdy!“ Pak ale Kelišová potkala pár osudových přátel, housle z almary nakonec sundala, prach oprášila, smysl v tom našla a s Kaplickou JASSIKOU začínala. Pak s The Turkey Buzzards písně Johnyho Cashe hrála a nakonec v Patrole zakotvila. Jako poslední přicházející člen kapely má vlastně i jedno prvenství – poprvé kvartetu chlapců z Patroly udává první housle žena.

Motto: Mě už nic nevyděsí – doma mám také čtyři chlapy!!!